Brøndby Jobmesse: Vinderne af lodtrækningen er fundet
Ni deltagere på Brøndby Jobmesse i sidste uge er heldige vindere af messens konkurrence. Borgmester Maja Højgaard har netop trukket vinderne i den store bunke. Vinderne har fået direkte besked.
Hvis du var én af de 1.435 besøgende på Brøndby Jobmesse i sidste uge, og besvarede du sedlen med evaluerings-spørgsmål, så lagde du samtidig et lod i puljen til at vinde to stk. gavekort til dagligvarer i Migros, 2 stk. karriereforløb hos Jobindex og 5x2 stk. billetter til hjemmekamp på Brøndby Stadion.
Vurderet ud fra kassens vægt, var der ret mange af de besøgende på Brøndby Jobmesse, der på vej ud af hallen besvarerede spørgsmål som: 'Hvor mange virksomheder og vikarbureauer har du henvendt dig til?' og 'har du fundet inspiration til fremtidig jobsøgning?'
Borgmester Maja Højgaard har nu trukket de ni vindere i den fyldte kasse med besvarelser. Og det blev altså bl.a. Zita, Annette, Susma, Tetiana og Lotte B der løb med de spændende gevinster. Vinderne har fået direkte besked. Stort tillykke til de heldige.
De mange besvarelser skal nu gennemgås, så Brøndby Jobmesse 2027 om muligt kan blive endnu bedre end i år.
Kontakt
Jobcenter Brøndby
Brøndby Rådhus
Park Allé 160
2605 Brøndby
E-mail: jobcenter@brondby.dk
Telefon: 43 28 26 66
Åbningstider
Mandag - onsdag: Kl. 09.00 - 13.00
Torsdag: Kl. 13.00 - 17.30
Fredag: Kl. 09.00 - 12.00
Telefontider
Mandag - onsdag: Kl. 09.00 - 14.30
Torsdag: Kl. 09.00 - 17.30
Fredag: Kl. 09.00 - 12.00